Dub 10

V pátek 27. dubna 2012 od 10:00 do 13:00 se v rámci projektu na Katedře slavistiky PdF UHK uskutečnilo

pracovní setkání s učiteli ruského jazyka u kulatého stolu

na téma

výuka a nácvik výslovnosti v hodinách ruského jazyka na ZŠ a SŠ

Program setkání:

09:50 – 10:00 – Prezence

10:00 – 10:45 – Vztah vyučujících RJ ke zvukové stránce (výsledky výzkumu)

10:45 – 11:15 – Informace o učebních souborech – zpracování cvičení na výslovnost, ukázky didaktické a metodické literatury

11:15 – 11:35 – Přestávka na kávu

11:35 – 12:30 – Ukázky práce se zvukovou stránkou jazyka – metody a doporučení pro práci s žáky různých úrovní znalosti jazyka

12:30 – 13:00 – Diskuse, prostor pro výměnu zkušeností

Setkání se zúčastnilo celkem šest vyučujících ruského jazyka základních a středních škol nejen z Hradce Králové, ale také z okolních měst (Pardubice, Chrudim, Choceň). Kromě nich přišli také studenti 1. ročníku navazujícího magisterského oboru učitelství RJ pro základní a střední školy. Setkání můžeme považovat za přínosné, z diskuse vyplynulo několik zajímavých a užitečných doporučení a námětů pro další rozvoj ruskojazyčné části portálu projektu.

Lektorovali: Mgr. Elena Vasilyeva, CSc a Mgr. Jakub Konečný

zapsal(a): Vasilyeva Elena (štítky: )