Zář 25

V rámci akce Den jazyků konané dne 27. 3. 2013 pořádala KČJL ve spolupráci se studenty českého jazyka a literatury soutěž nazvanou Planeta Sophia. Účastníci akce (žáci ZŠ a studenti SŠ) měli za úkol plnit úlohy zadané na pěti stanovištích (Bohemis, Bohemisius, Litera, Literatue, Litterula) ve třech kategoriích obtížnosti. K dispozici měli mapku a návodný příběh ve čtyřech variantách, s jehož pomocí prošli jednotlivá stanoviště. Do světa češtiny tak nahlédli zábavnou formou.

V přiložených souborech jsou uloženy pracovní listy s úkoly a řešeními. Kategorie I je určena pro žáky 6. – 8. tříd, kategorie II pro žáky 9. tříd a studenty prvních ročníků středních škol a poslední kategorie III pro studenty 2., 3. a 4. ročníků středních škol. Pro úplnost jsou vloženy všechny 4 varianty příběhů o planetě nazvané Sophia.

Vyberte si příběh a vydejte se s námi plnit jednotlivé úkoly 🙂
Příběh Planeta Sophia –> varianta AVarianta BVarianta CVarianta D

Pracovní listy – pro studenty
Stanoviště Kategorie I Kategorie II Kategorie III