Moderní trendy – výuka pro žáky ZŠ Pardubice

Ve spolupráci se Základní školou Štefánikova, Pardubice se v úterý 16. dubna 2013 zúčastnilo celkem 24 žáků 2. stupně této školy netradiční výuky ruského jazyka, kterou pro ně připravila Katedra slavistiky Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Moderní trendy nemusí vždy nutně souviset pouze s využitím nejrůznějších technologií, počítačů a interaktivních tabulí. Také v cizojazyčném vzdělávání je třeba klást důraz na mezipředmětové vztahy, učení se v souvislostech a zejména propojení výuky jazyka s reálnou praxí. A právě tímto způsobem byla netradičně pojatá výuka orientována.

Ve spolupráci s didaktikem katedry, Mgr. Miroslavem Půžou, a studenty navazujícího magisterského programu Učitelství ruského jazyka si žáci přirozenou, hravou a především nenásilnou formou na čerstvém vzduchu (akce se z velké části odehrávala v ulicích města Hradec Králové) vyzkoušeli své znalosti ruského jazyka a schopnost jeho použití při plnění různých úkolů. Ty byly koncipovány tak, aby docházelo k přesahům také do dějepisu a zeměpisu. Celá akce byla zakončena besedou se studentem – cestovatelem Vojtěchem Hlásným,  který žákům zprostředkoval své zážitky z cest po Rusku na motocyklu.